Aranżacja łazienki w stylu industrialnym — jak wybrać najlepsze meble i dodatki?

Ze względu na swoją historię styl industrialny należy do jednych z najciekawszych i najbardziej oryginalnych trendów w aranżacji wnętrz. Jego początki sięgają surowych wnętrz dawnych fabryk, w których osiedlali się artyści i tworzyli w nich wyjątkowe miejsca do życia. Dlatego łazienki w stylu industrialnym charakteryzują się obecnością takich materiałów jak cegła, drewno, metal czy szkło. Tego typu inspiracje są widoczne przede wszystkim w industrialnych meblach łazienkowych, które zachwycają designem i funkcjonalnością. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak zaprojektować industrialną łazienkę, by zyskać idealną przestrzeń do relaksu i dbania o higienę.

Skąd wywodzi się styl industrialny i czym charakteryzuje się w łazienkach?

Surowość i autentyczność industrialnych wnętrz przemówiła do wyobraźni artystów oraz projektantów, inspirując ich do tworzenia wyjątkowych aranżacji. Łazienki w stylu industrialnym eksponują elementy konstrukcyjne, które zazwyczaj pozostają ukryte, a także wykorzystują naturalne, nieperfekcyjne materiały. Z tego powodu meble industrialne do łazienki często wyróżniają się połączeniem metalowych i drewnianych elementów (na przykład stalowych nóżek i blatów z drewna).

Ponadto meble łazienkowe w industrialnym stylu często są utrzymane w kolorach szarości, czerni i bieli, dodając wnętrzom surowego, ale jednocześnie eleganckiego charakteru i podkreślając metaliczne akcenty. Tego typu meble industrialne oferuje producent Gante w kolekcji SPACE, proponując klientom zarówno szafki pod umywalkę, jak i pojemne podwieszane regały. W tej serii uwagę przyciągają przede wszystkim czarne szafki z dużą szufladą i otwartą drewnianą półką.

Stylish house living room interior in mixed style

Czym powinny wyróżniać się meble industrialne do łazienki?

Wnętrza utrzymane w stylu industrialnym to nie tylko design, ale również funkcjonalność, która jest szczególnie ważna w łazienkach. W Polsce to pomieszczenia, które średnio mierzą 4-5 m², dlatego ich wyposażenie powinno zapewniać domownikom komfortowe dbanie o higienę. Z tego powodu wśród najważniejszych cech mebli industrialnych do łazienki warto wymienić:

  • pojemne szuflady i półki, które ułatwią utrzymanie wnętrza w czystości i pozwolą na wygodną organizację kosmetyków lub akcesoriów,
  • wytrzymałość i odporność na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, woda czy zmienne temperatury,
  • praktyczne rozwiązania, na przykład możliwość podwieszenia, cichy domyk czy dodatkowe oświetlenie, co zwiększy komfort korzystania z łazienki.

Choć wnętrza w industrialnym stylu cechują się surowością, w łazienkach warto postawić na funkcjonalne meble i dodatki, które stworzą w pomieszczeniu atmosferę sprzyjającą odprężeniu. Cennym uzupełnieniem aranżacji będą rośliny, klimatyczne świeczki lub metalowe lampiony. Warto również eksperymentować z różnymi materiałami i fakturami, na przykład z betonową posadzką czy ceglanymi ścianami.

W małych łazienkach świetnie sprawdzą się lustra ze złotą lub czarną ramą — tego typu elementy optycznie powiększają przestrzeń, a przy tym bardzo dobrze się prezentują i ułatwiają codzienne dbanie o higienę. Jeśli poszukujesz wysokiej jakości mebli industrialnych do łazienki, zapoznaj się z ofertą marki Gante, która jest jedną z najbardziej cenionych producentów wyposażenia łazienkowego.

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz