Jakie dodatki ślubne dla pana młodego warto wybrać?

dodatki ślubne dla pana młodego

Ślub to niesamowicie wyjątkowy dzień, w którym każdy, nawet najmniejszy detal ma ogromne znaczenie. Kluczowy jest między innymi właściwy ubiór. Oprócz garnituru niezwykle ważną rolę w stylizacji Pana Młodego odgrywają odpowiednio dobrane dodatki. Właściwie sparowane z resztą kreacji akcesoria mogą wynieść ją na jeszcze wyższy poziom elegancji. Jeśli jednak nie przemyślimy doboru dodatków, mogą one zepsuć resztę naszego starannie dobranego stroju. Warto więc poświęcić chwilę na zastanowienie się, jakie elementy uzupełnią naszą ślubną stylizację, podkreślając elegancję i indywidualny styl.

Muszka czy krawat do ślubu?

Wybór między muszką a krawatem to jedno z pierwszych pytań, jakie nasuwa się przy kompletowaniu ślubnej garderoby. Każda z tych opcji ma swoje zalety i może całkowicie odmienić charakter stylizacji. Krawat ślubny to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Jest elegancki, ponadczasowy i dostępny w niezliczonych wariantach kolorystycznych oraz w przeróżnych wzorach. Dzięki temu łatwo dopasować go do każdego garnituru i stylu wesela. Krawat sprawdzi się doskonale zarówno na tradycyjnym, jak i nowoczesnym, nieco mniej na formalnym ślubie, wciąż podkreślając elegancję i szyk Pana Młodego.

Mucha do ślubu to wybór dla tych, którzy ponad wszystko cenią sobie formalny charakter ceremonii i stawiają na tradycyjną, męską elegancję. Muszka jest mniejsza niż krawat, przez co nie stanowi tak dominującego elementu stroju ślubnego, ale nadrabia to swoim wyjątkowym kształtem i subtelnym wyrafinowaniem. Chociaż z pewnością prawie każdy mężczyzna potrafi zawiązać krawat, z muchą zwykle bywa inaczej – wielu przyszłych Panów Młodych może nie wiedzieć, jak poprawnie zawiązać muchę, gdyż nie jest to aż tak popularny dodatek. Prostym, acz skutecznym rozwiązaniem może być gotowa mucha, fabrycznie zawiązana i regulowana poprzez zaciskanie paska na szyi. Daje ona większy komfort i nie wymaga nauki wiązania. Decydując się na muszkę, warto również zadbać o dopasowanie jej do reszty stroju – muszka powinna harmonizować z kolorem i stylem garnituru.

Pasek czy szelki – co lepsze dla Pana Młodego?

Kolejnym ważnym elementem stylizacji Pana Młodego są dodatki podtrzymujące spodnie – pasek lub szelki. Wybór między tymi dwoma zależy przede wszystkim od preferencji stylistycznych. Pasek to zdecydowanie bardziej popularna opcja, jednak panowie szersi w talii mogą preferować szelki, które zapewnią większą wygodę. Szelki są też obowiązkowym dodatkiem, jeśli planujemy założyć na nasz ślub smoking. Wybierając szelki, zwracajmy uwagę na materiał, z którego są wykonane: ostatnie, co byśmy chcieli usłyszeć w trakcie pierwszego tańca, to dźwięk pękających szelek, bo wybraliśmy tańszą, gorszą jakościowo opcję. Szelki pełnią też funkcję dekoracyjną – o ile paski zwykle mają być jak najprostsze, tak przy szelkach warto zwrócić uwagę na zdobienia przy zapięciach lub nieoczywisty, wybijający się kolor materiału.

Pasek będzie za to pasował do praktycznie każdego garnituru, bardzo łatwo dopasowuje się go też do reszty stylizacji. Ważne, aby pasek był nie tylko wykonany z dobrej jakości skóry, co sprawi, że posłuży nam na dłużej, ale by również dobrać go pod kolor butów. Jeśli do ślubu zakładamy brązowe buty, pasek powinien być brązowy, jeśli zaś decydujemy się na czarne lakierki – analogicznie pasek musi być czarny.

Inne dodatki dla Pana Młodego

Oprócz muszki lub krawata, paska lub szelek, warto zwrócić uwagę na inne dodatki ślubne, które dopełnią stylizację Pana Młodego, dodając jej elegancji i osobistego charakteru. Niewiele mężczyzn o tym pamięta, ale warto pomyśleć o ślubnej… biżuterii. Spinki do mankietów, zegarek czy bransoletka – wszystkie te elementy zaliczają się do biżuterii, mimo tego, że słowo to kojarzone jest zwykle z damskimi kolczykami czy naszyjnikami. Spinki do mankietów to mały, ale bardzo elegancki dodatek, który pełni zarówno funkcję praktyczną, jak i estetyczną. Spinki zwykle wykonuje się ze srebra lub złota, a dodatkowo przyozdobić je można kamieniem szlachetnym lub personalizowanym grawerem. Jeśli decydujemy się na spinki, dobierzmy materiał, z którego będą wykonane do obrączki, aby całość harmonijnie się komponowała. Zegarek do ślubu, podobnie jak spinka, oprócz swojego głównego, pragmatycznego zadania ma być też ozdobą. Warto wybrać elegancki zegarek na skórzanym pasku lub bransolecie, który będzie pasował do reszty biżuterii i ogólnego stylu. Zegarek może być także elementem z sentymentalnym znaczeniem, np. rodzinną pamiątką. Nie zapomnijmy też o poszetce. Poszetka powinna być starannie raczej dobrana kolorystycznie do reszty stylizacji, ale może też stanowić kontrastujący akcent. Ważne, aby nie wybijała się zbyt mocno, bo jej zadaniem nie jest przyciąganie do siebie uwagi, a komplementowanie reszty stroju.

Artykuł zewnętrzny.

Dodaj komentarz