Dlaczego ekologiczne materiały są kluczem do zrównoważonej mody?

eko moda

Ekologiczna odzież to synonim wygody i wysokiej jakości. To także prosty sposób na ochronę środowiska.

Tkaniny ekologiczne pojawiają się coraz częściej w ofertach producentów ubrań. To dobra decyzja, ponieważ w ten sposób przyczyniają się oni do ochrony środowiska naturalnego. Ale to nie jedyna korzyść, jaka wynika ze stosowania ekologicznych materiałów. Poznaj pozostałe i dowiedz się, gdzie w przystępnych cenach nabędziesz wysokiej jakości odzież z ekologicznych surowców.

Ekologiczne tkaniny na ubrania, czyli jak producenci dbają o dobro natury i nie tylko

Trend na ekologiczne produkty – w tym odzież wykonaną z eko surowców – cieszy się rosnącą popularnością. Oznacza to, że tkaniny takie jak konopie, len, bawełna organiczna czy tencel zyskują na wartości w oczach producentów odzieży. Na tej decyzji zyskuje środowisko naturalne.

Na liście firm, które oparły produkcję swojej odzieży wyłącznie na ekologicznych surowcach, znajduje się m.in. polska marka Lillow. Zobacz, w jaki sposób działania tego producenta przyczyniają się do ochrony planety.

Ekologiczne materiały, po jakie sięga ten producent, wpływają na trwałość ubrań

Oznacza to, że kupujesz odzież, która tak szybko się nie zużywa, nie niszczy. Ponadto przez cały czas użytkowania nie traci na wyglądzie.

Firma przykłada ogromną wagę do wysokiej jakości wytwarzanych ubrań i dodatków do nich

Lillow przestrzega wszelkich norm, które dotyczą bezpiecznego składu produkowanej odzieży. Potwierdzenie tego stanowią przyznane marce takie certyfikaty jak np.:

  • GOTS(Global Organic Textile Standard) – jeden z najważniejszych certyfikatów; otrzymują produkty, które wykonano z materiałów zawierających przynajmniej 70% włókien organicznych; co ważniejsze certyfikat potwierdza, że na etapie produkcji nie wykorzystano toksycznych chemikaliów
  • OEKO-TEX – to gwarancja czystości wyrobów włókienniczych.

Producent przyczynia się znacząco do ograniczenia emisji CO2

Sprowadza się to do tego, że odzież powstaje w lokalnych szwalniach, a materiały pozyskiwane są od polskich wytwórców lub w wyjątkowych przypadkach – od europejskich. Gotowe ubrania też są sprzedawane lokalnie. Wszystko to ma wpływ na znaczne skrócenie drogi, jaką muszą przebyć zarówno tkaniny, jak i ubrania. Krótszy transport to zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska.

Odzież marki Lillow realizuje zasady Fair Trade

W praktyce oznacza to, że produkcja ubrań odbywa się:

  • w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego, czyli bez stosowania szkodliwych chemikaliów;
  • z poszanowaniem wszelkich praw pracowników, jak i dostawców.

Jakie zalety ma odzież uszyta z ekologicznych materiałów?

Decydując się na zakup ubrań powstających z ekologicznych tkanin, nie tylko dbasz o środowisko naturalne i je chronisz. Zyskujesz jednocześnie ubrania:

  • doskonałej jakości – ekologiczne materiały jak np.: niezwykle popularna bawełna organiczna są o wiele trwalsze niż sztuczne tkaniny, a to za sprawą naturalnej budowy oraz ekologicznych upraw roślin, z jakich są pozyskiwane;
  • wyjątkowo przyjazne dla skóry – tkaniny eko z jakich zostały wykonane, są hipoalergiczne, czyli nie uczulają i nie wywołują podrażnień;
  • komfortowe w noszeniu – naturalne włókna są niezwykle przyjemne dla ciała, posiadają też właściwości termoizolacyjne (zimą doskonale ogrzewają, latem przyjemnie chłodzą i nie zatrzymują wilgoci).

Ponadto odzież ekologiczna oferuje Ci wygodę na wysokim poziomie. Tkaniny ekologiczne są o wiele bardziej miękkie, przyjemne w dotyku i „nie gryzą”. Doskonale układają się na ciele i łatwo dopasowują do figury. Nie krępują tym samym ruchów ani nie wywołują podrażnień.

Niektóre ekologiczne tkaniny dbają dodatkowo o Twoje zdrowie. Przykładem może być tu, chociażby tkanina konopna o silnych właściwościach antybakteryjnych i antygrzybicznych.

Podsumowując: kompletując swoją garderobę, zwróć uwagę na odzież z ekologicznych materiałów. To synonim trwałości, wygody noszenia i bezpieczeństwa. Wysokiej jakości markowe ubrania wykonane z ekologicznych materiałów, znajdziesz m.in. w ofercie polskiego producenta i sprzedawcy marki Lillow z Łodzi. Jest to odzież:

  • z certyfikatami jakości i bezpieczeństwa;
  • wyjątkowo trwała i uniwersalna;
  • dostępna w szerokiej gamie kolorów oraz fasonów.

Wszystko to sprawia to, że Twoje ekologiczne ubrania zostają z Tobą na lata, nigdy nie wychodząc z mody, a Ty nie zaśmiecasz planety i nie szkodzisz środowisku naturalnemu. Dodatkowo dbasz o dobrostan ludzi związanych z procesem ich powstawania.

Już dziś zapraszamy na udane i niedrogie zakupy!

Czekamy na Ciebie!

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz