Jak prać kurtki z alpaki?

Jak prać kurtki z alpaki

Damskie kurtki z alpaki są ciepłe, wygodne w noszeniu i sprawdzają się w rozmaitych stylizacjach. Jeśli w swojej szafie masz już taki model albo dopiero planujesz zakupy, sprawdź, jak należy dbać o te wyjątkowe ubrania. W tym poradniku wyjaśniamy, jak prać kurtki z alpaki. Dzięki naszym wskazówkom płaszcz tego typu posłuży Ci przez wiele sezonów.

Czym wyróżniają się damskie kurtki z alpaki?

Damskie kurtki z alpaki są dość grube, mięsiste i bardzo przyjemne w dotyku. Nie bez powodu ten rodzaj wełny przez wielu porównywany jest do kaszmiru: cechuje go podobna aksamitność, delikatność i ekskluzywny wygląd.

Wśród tego rodzaju kurtek dominują modele zimowe, ale w sklepach znajdziesz również wersje odpowiednie do noszenia jesienią, wiosną, a nawet w chłodne letnie wieczory. Mało tego: możesz wybrać pomiędzy modelami w różnych wariantach kolorystycznych. Niezależnie od tego, który z nich wybierzesz, pamiętaj o właściwej pielęgnacji tego typu wymagającej odzieży.

Jak dbać o kurtki z alpaki, żeby na długo zachowały swój pierwotny wygląd?

Jeśli chcesz jak najdłużej cieszyć się wymienionymi wyżej właściwościami ubrań z alpaki, dbaj o nie! Kluczowy jest nie tylko właściwy sposób ich prania, ale także suszenia. Dlatego, zanim wrzucisz je do bębna pralki, sprawdź zalecenia producenta, które znajdziesz na stronie internetowej danego sklepu internetowego. Powinny one być także umieszczone na metce dołączonej do ubrania.

Jak prać kurtki z alpaki we właściwy sposób?

Damskie kurtki z alpaki, które zamówisz na stronie internetowej: https://itamesca.com/179-kurtki-z-alpaki, a także w innych butikach online, pierz w podobny sposób, jak inne ubrania z wełny.

Jak prać kurtki z alpaki? 

  1. Najlepiej ubranie tego typu wypierz ręcznie w temperaturze 20-30°C – zadbaj o to, by nie przekraczać tego zakresu. Wyższa temperatura może spowodować, że materiał straci ładny wygląd i swoje właściwości.
  2. Najpierw pozwól kurtce nasiąknąć wodą – a potem pierz ją w delikatny sposób, bez mocnego pocierania. 
  3. Do prania możesz użyć delikatnego detergentu przeznaczonego do ubrań z wełny – najlepiej środku o naturalnym składzie. Zrezygnuj jednak z płynów z lanoliną, ponieważ nasila ona filcowanie materiału.

Czy kurtki z alpaki można prać w pralce?

Kurtkę z alpaki możesz wyprać w pralce automatycznej, ale sposób ten zwykle nie jest rekomendowany przez producentów tego rodzaju ubrań. Jak to zrobić? Wybierz delikatny program: do prania ręcznego albo wełny. Ustaw minimalną temperaturę – 20-30°C i zrezygnuj z wirowania.

Nie wkładaj do bębna ubrań i rzeczy z innych materiałów, a jeśli pierzesz kilka rzeczy z alpaki jednocześnie, pamiętaj, że powinny mieć one zbliżone do siebie kolory. Ponadto nie używaj silnych proszków i wybielaczy.

pranie-kurtki-z-alpaki.jpg

Jak suszyć kurtki z alpaki?

Damskie kurtki z alpaki, a także inne wykonane z tego rodzaju wełny ubrania, susz na płasko. Po praniu możesz ułożyć je na przykład na czystych ręcznikach. Nie susz ich w suszarce bębnowej i zrezygnuj z wystawiania ich na silne działanie promieni słonecznych. Ponadto nie wieszaj takich kurtek w pobliżu gorących grzejników.

Jak prać kurtki z alpaki? Podsumowanie

Bogatsza o nasze wskazówki wiesz już, jak prać kurtki z alpaki, aby się uszkodziły. Postępuj z nimi delikatnie, bo wełna łatwo ulega gręplowaniu i filcowaniu. Równie ważny jest sposób ich suszenia – najlepiej robić to na płasko. A jeśli szukasz kurtki z alpaki, przejrzyj modele proponowane w sklepie internetowym: itamesca.com.

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz