Co zrobić z ubraniami, których już nie nosisz?

Czy to możliwe, żeby zarobić dodatkowe pieniądze za ubrania second hand? Zapraszamy do naszego poradnika, który przybliży dziś ten temat. 

Dowiesz się z niego:

  • Co można zrobić ze starymi ubraniami?
  • Jak zareklamować swoje stare ubrania?
  • Czy sprzedaż starych ubrań to dobry biznes

Gdzie można sprzedać ubrania, których się już nie nosi?

Może już niejednokrotnie słyszałaś o sprzedaży ubrań w internecie, wciąż jednak brakuje ci motywacji i zapału, aby sięgnąć do swojej szafy i dokonać selekcji tego, czego już nie nosisz. Każda z nas ma w swojej garderobie odzież, która już nie spełnia swojej roli. Być może jest tak dlatego, bo zmienił się twój rozmiar lub po prostu dana rzecz przestała ci się podobać. Wszyscy kiedyś kupiliśmy coś, co było nie do końca przemyślanym zakupem. Warto więc nadać drugie życie takiej odzieży, bo być może ktoś inny spojrzy na nią zupełnie inaczej. Ubrania z second handu to dla wielu osób świetny sposób, aby zaoszczędzić. Oczywiście wcale nie oznacza to, że nasz wizerunek musi na tym ucierpieć – wręcz przeciwnie. Możemy znaleźć bardzo oryginalne egzemplarze, które cieszą oko i okazują się praktyczne przez kolejne sezony. Jeżeli chcesz maksymalnie wykorzystywać potencjał swojej odzieży, nic nie stoi na przeszkodzie, aby po jakimś czasie takie ubranie, w którym już nie chodzisz, sprzedać kolejnej osobie. Niejednokrotnie jest tak, że wciąż jest ono w świetnym stanie, więc żal je wyrzucić czy oddać. Zarobione w ten sposób pieniądze możesz przeznaczyć na to, co sprawi ci przyjemność. W końcu wszyscy mamy różne wydatki więc mądrze jest dostrzegać szanse na podreperowanie domowego budżetu.

Wciąż przybywa platform w sieci, z których możemy z łatwością korzystać. Ich zalety polegają na tym, że:

  • Nawet osoby nie mające dużego doświadczenia, mogą sobie doskonale poradzić na każdym etapie sprzedaży.
  • Wysyłanie paczek jest banalnie proste i nie zabiera dużo czasu. Są świetne alternatywy, które nie wymagają stania w kolejce na poczcie.
  • Second hand, czyli idea kupowania z drugiej ręki, cieszy się popularnością ze względu na niskie koszty i ekologię

W czasach rosnącego konsumpcjonizmu mądrze jest szukać rozwiązań, które pozwalają ograniczać masową produkcję. Przecież nasze decyzje wpływają na to, w jakiej kondycji jest planeta. Dlatego warto małymi krokami i prostymi zmianami dbać o dobro naszego środowiska.

Jak robić zdjęcia ubrań na sprzedaż?

Wyszukanie konkretnych ubrań to jedno, natomiast ważne jest zrobienie odpowiednich fotografii. Warto wybrać jednolite tło, które nie będzie rozpraszać, ale pozwoli ładnie wyeksponować ubranie czy buty. Najlepiej sprawdzi się biała ściana – są jednak pewne wyjątki. Czasami, aby uatrakcyjnić wygląd ubrania, możemy pokusić się o zieloną roślinę w tle, czy interesujące dodatki, które dobrze korespondują z bluzką czy spódnicą, którą właśnie chcemy sprzedać. Wiele osób decyduje się również na robienie zdjęć na sylwetce, ponieważ wtedy doskonale widać, jak ubranie się układa. Chcemy przecież podkreślić atuty odzieży i nawet jeśli już nam się nie podoba to mamy świadomość, że ktoś inny może spojrzeć na nią świeżym okiem. Zanim więc zabierzesz się za robienie fotografii, zwróć uwagę na to, czy w pomieszczeniu jest dobre oświetlenie. Czasami sprawdzają się także zdjęcia w plenerze. Jeśli uważasz, że na fotografii nie wszystko dobrze widać, możesz dodatkowo opisać ewentualne niedoskonałości, aby przyszły nabywca dobrze wiedział, co kupuje. Dzięki temu unikniesz kłopotów i dyskomfortu związanego z czyimś niezadowoleniem. Wykaż się więc dobrą intencją i zawsze sprzedawaj ubrania w takim stanie, który by satysfakcjonował również ciebie. To, co zniszczone i zaniedbane powinno się raczej znaleźć w koszu. Sprzedaż ubrań dla niektórych osób stała się pasjonującym zajęciem, ale warto zadbać o wysoki standard, a nie szybki sposób na zdobycie pieniędzy.

Czy na sprzedaży używanych ubrań można zarobić?

Niektórzy wiedzą, że mają w swojej szafie sporo ubrań, w których nie chodzą i zastanawiają się czy rzeczywiście można na tym zarobić. Odpowiedź wcale nie jest jednoznaczna. Może się okazać, że sprzedaż wcale nie przebiegnie tak szybko. Czasami na udane transakcje trzeba nieco poczekać. Będzie tak zwłaszcza wtedy jeżeli twoja odzież jest nietuzinkowa i nie interesuje się nią zbyt szerokie grono klientów. Przydaje się więc cierpliwość, bo w końcu znajdują się osoby, które doceniają to, co innym wydaje się mało atrakcyjne. Warto jednak zawsze stawiać na jakość. Trzeba wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • Jeżeli masz w swojej szafie dobrze wykonane ubrania z naturalnych materiałów, na pewno się nie rozczarujesz i sprzedasz je za satysfakcjonujące pieniądze.
  • Jeśli jednak chcesz zrobić porządki szybko i po prostu zależy ci na tym, aby pozbyć się tego, co zabiera miejsce, prawdopodobnie uznasz, że lepiej wystawić ubrania w niskiej cenie, ale szybko cieszyć się przejrzystą szafą.

Niektóre tkaniny spotykają się z dużym zainteresowaniem. Należy do nich jedwab, len czy kaszmir. Coraz więcej osób ma świadomość tego, jak ważna jest naturalność, dlatego jeżeli posiadasz ubrania wykonane z takich włókien, możesz liczyć na zyski. Sprzedaż ubrań przez internet cieszy się rosnącą popularnością z uwagi na to, że coraz częściej szanujemy swój czas i wolimy kupić coś w sieci niż chodzić po sklepach stacjonarnych.

Jak zwiększyć szanse na sprzedaż używanych ubrań?

Na pewno warto korzystać z popularnych platform, które mają szeroki zasięg i wiele osób chętnie je odwiedza. Dobrze jest się zastanowić, komu ubranie może się spodobać i dokładnie opisać wszystkie jego cechy. Jeśli wyczerpująco omówimy wygląd egzemplarza, zwiększymy zaufanie klientów, którzy będą bardziej skłonni do podjęcia decyzji. Kluczem oczywiście jest dobrze zrobiona fotografia – im więcej zdjęć, tym większa szansa na to, że szybciej znajdzie się nabywca. Zdarza się, że jeszcze w ten sam dzień pozbędziesz się części ubrań, z których już od dawna nie korzystałaś.

Ubrania second hand to często doskonała jakość. Zdarza się nawet, że mamy w swojej kolekcji prawdziwe perełki. Już niejedna osoba przekonała się, że sprzedaż ubrań używanych może być doskonałym sposobem na dodatkowe pieniądze. A oto zalety sprzedawania i kupowania rzeczy z drugiej ręki, bo być może zechcesz również uzupełnić braki w swojej szafie kupując coś od kogoś.

kupujesz w second hand sprzedajesz ubrania używane
Wydajesz niewielkie sumy Uzupełniasz swój budżet o dodatkowe pieniądze
znajdujesz to, co oryginalne i nietypowe pomagasz innym bawić się modą rozsądnie
Poszerzasz swój zbiór ubrań w sposób rozsądny i ekologiczny nie generując kolejnych odpadów Zyskujesz miejsce w domu i odświeżasz przestrzeń nie generując odpadów.

W obu przypadkach wykorzystujemy maksymalnie to, co już jest na rynku.  

Jak wygląda sprzedaż używanych ubrań przez internet?

W chwili gdy zamieszczamy ogłoszenie, niejako nasze ubranie trafia na duży rynek lub targ. Może je więc obejrzeć mnóstwo osób. Kiedy zainteresowani będą mieli jakieś pytanie, mają możliwości je zadać. Dbając o komunikację zwiększasz szanse na to, że ubranie sprzeda się szybko. Na niektórych portalach kupujący mogą od razu kliknąć opcję kup teraz i zapłacić za produkt, a dla ciebie jest to informacja, że możesz przygotować paczkę do wysyłki. Gdy kupujący potwierdzi, że wszystko jest w porządku, otrzymujesz pieniądze, które wcześniej wpłacił. To bardzo bezpieczne rozwiązanie dla obu stron transakcji. Ty nic nie ryzykujesz, a portal jest pośrednikiem, który bierze udział w całej transakcji gwarantując wypłatę środków. Jeśli jeszcze tego nie próbowałaś, czas się odważyć i przekonać, jak szybko możemy znaleźć amatorów odzieży używanej. Szczególnie popularne jest to wśród mam, które nie zdążyły zużyć wszystkich ubranek dla swoich dzieci, ponieważ maluchy szybko z nich wyrosły. Może dostrzegasz, że masz wiele ładnych ubranek, które aż proszą się o to, aby kolejne osoby mogły z nich korzystać? Wykorzystaj więc okazję, to tylko odrobina pracy.

Powiedzieliśmy już, że sprzedaż przez internet jest raczej bezpieczna, ale musimy być świadomi tego, że oszuści wykorzystują niewiedzę i mogą wyłudzić od nas dane do bankowości elektronicznej. Zanim więc zaczniesz korzystać z jakiegoś serwisu dokładnie zapoznaj się z regulaminem i ostrzeżeniami. Dzięki temu nie narazisz się na kradzież. Trzeba pozostać czujnym, a wtedy sprzedaż w sieci będzie samą przyjemnością.

FAQ

Czy sprzedaż w sieci się opłaca?

Jak najbardziej! Nic nie ryzykujesz, a możesz wiele zyskać. To okazja do zarobienia dodatkowych pieniędzy na kolejne ubrania.

Jak zrobić udane zdjęcia?

Zadbaj o ubranie, niech będzie czyste i wyprasowane. Zaprezentuj je na sobie lub na neutralnym tle, zadbaj o równomierne oświetlenie.

Jak zyskać zaufanie klientów?

Opisz dokładnie produkt, nie ukrywaj jego wad. Twórz relację bądź komunikatywny i odpowiadaj wyczerpująco na pytania zainteresowanych.

Dodaj komentarz