Ekologiczne meble z recyklingu – nowy trend czy chwilowa moda?

meble z recyclingu

Ekologia, tendencje zero waste, coraz bardziej powszechna dbałość o indywidualne wpływanie na czystość planety powodują wiele tendencji w stylach aranżacji wnętrz. Tym, na co szczególnie warto zwrócić uwagę pod kątem ekologii w home designie są meble z recyklingu. Produkowane z materiałów już używanych meble i akcesoria do wnętrz wykazują się niezwykłym efektem wizualnym, nowoczesną stylistyką oraz trwałością.

Z czego tworzone są meble ekologiczne?

Ekologiczne meble, powstające z materiałów z odzysku najczęściej tworzone są z drewna. Ten wyjątkowo trwały, ponadczasowy i efektowny materiał może zostać przetworzony na produkty z branży meblarskiej bez szkody dla jakości, trwałości użytkowania oraz stylowego wyglądu. Przetworzone drewno w meblarstwie najczęściej używane jest do wykonywania mebli i dodatków w stylu boho i rustykalnym. Świetnie sprawdza się również w stylu loftowym. Dużą popularnością cieszą się meble ekologiczne z odzyskanych tworzyw sztucznych. W tym względzie najczęściej spotykamy mebelki dziecięce oraz elementy aranżacji placów zabaw. Z recyclingu mogą powstać również dodatki do dziecięcego pokoju. Ekologiczne meble dla dzieci muszą spełniać wysokie wymagania, dotyczące bezpieczeństwa w kontakcie ze skórą. Modne meble z kartonu stanowią idealną odpowiedź na styl zero waste. Krzesła, sofy, stoliki, kosze doskonale sprawdzają się podczas firmowych wydarzeń oraz w codziennym użyciu. Zauważ, że coraz większa popularnością cieszą się meble z wikliny, rattanu, bambusa.

Meble z recyklingu – czy długo będą modne?

Moda na meble ekologiczne pojawiła się już kilka lat temu i nie ulega wątpliwości, że pozostanie z nami na dłużej. Dzięki rosnącej świadomości społeczeństw oraz pomysłowości projektantów i twórców meble z recyklingu wpisują się w wiele modnych trendów wnętrzarskich. Gdyby pasowały do jednego stylu, szybciej mogłyby się znudzić. Efektowne meble drewniane z odzysku posiadają piękną strukturę oraz wyraźnie widoczne słoje. Aby doskonale odzwierciedlały tendencje w wystroju wnętrz stosowane są w pomieszczeniach, urządzonych w surowym stylu: industrialnym, rustykalnym, oraz w lubiącym ciepłe tony stylu boho. Możesz zastosować je również we wnętrzach, urządzonych w stylu skandynawskim.

Jakie meble ekologiczne tworzy się najczęściej?

Niezmiennie modne meble ekologiczne to przede wszystkim szafki i komody drewniane lub drewniane z rattanowymi szufladami. Częstym elementem ich stylistyki jest metal, malowany proszkowo na czarno. Bardzo modne i często zauważalne we wnętrzach są stoliki kawowe, wykonane z materiałów recyklingowanych. Wraz z nimi możemy spotkać absolutnie ekologiczne meble z kartonu, które po rozłożeniu stają się stabilnymi, wygodnymi sofami, fotelami, a także regałami, stolikami, podnóżkami. Wśród najczęściej używanych mebli z recyklingu są produkty, łączące kilka materiałów przetworzonych. Cieszą się one niesłabnącą popularnością pośród użytkowników, świadomie wybierających otaczającą ich przestrzeń.

Jak dbać o meble ekologiczne z recyklingu, by zachowały swój doskonały wygląd?

Meble drewniane z recyklingu wymagają regularnej pielęgnacji, aby zachować właściwości oraz odpowiedni wygląd materiału. Stylowe meble warto co jakiś czas wyczyścić, stosując ekologiczny płyn do mebli. Niezawierający sztucznych związków chemicznych preparat pozytywnie wpłynie na wygląd mebla oraz sprawi, że materiał na długo zachowa właściwości i użyteczność. Preparaty, stosowane do ekologicznych mebli nie powinny podrażniać delikatnej struktury, powodować zarysowań oraz wnikać głęboko w strukturę. Stosując środki czyszczące i pielęgnujące o ekologicznym składzie masz gwarancję bezpieczeństwa użytkowania, również w kontakcie ze skórą i oczami. Dodatkowa ich zaleta to niska emisyjność szkodliwych substancji, co dla planety jest szczególnie ważne. Co więcej, możesz wybierać produkty czyszczące, pakowane w ekologiczne flakony. Buteleczki, wykonane z tworzyw przetworzonych lub innych ekologicznych materiałów to świadomy wybór i niezmiennie wysoka jakość oraz wydajność.

Dodaj komentarz