Syrop z cebuli dla dzieci – babciny sprawdzony przepis na przeziębienie

Syrop z cebuli dla dzieci - babciny sprawdzony przepis na przeziębienie

Syrop z cebuli dla dzieci był stosowany przez nasze babcie oraz mamy. Trudno go porównywać z syropami na przeziębienie oraz kaszel dostępnymi w aptece, gdzie mamy wybór nie tylko pomiędzy smakiem, ale także zastosowaniem. Jedne specyfiki pomagają na kaszel suchy, inny na mokry. Coraz częściej powracamy jednak do naturalnych metod leczenia, które są tanie oraz skuteczne. Warto zatem przypomnieć sobie, jak zrobić sok z cebuli!

Syrop z cebuli – dlaczego warto stosować naturalne metody na przeziębienie?

Naturalne metody na przeziębienie, takie jak syrop z cebuli, mleko z czosnkiem oraz miodem czy herbatki ziołowe są stosowane od dziesiątek, a nawet setek lat. Przygotowując je samodzielnie, oraz sięgając po produkty ekologiczne, mamy całkowitą kontrolę nad tym, co spożywamy. Naturalne składniki możemy przyjmować bez obaw o skutki uboczne. Oczywiście należy uwzględnić alergie pokarmowe, z którymi boryka się coraz więcej osób. Gdy złapie nas kaszel lub katar, sok z cebuli będzie doskonałym lekarstwem na przeziębienie.

Syrop z cebuli – przepis babci przekazywany z pokolenia na pokolenie

Wiele osób źle wspomina z dzieciństwa ten naturalny środek na przeziębienie. Ma to związek z niezbyt przyjemnym smakiem oraz aromatem. Syropy dostępne w aptece są wzbogacane w taki sposób, aby były one chętnie spożywane przez najmłodszych. Jednak dobre lekarstwo nie musi smakować. Powinno ono być skuteczne. Medycyna naturalna stosowana przez nasze babcie sprawdzała się przez dziesiątki lat. Dlatego warto przypomnieć sobie, jak zrobić syrop z cebuli. Gdy złapie nas choroba, odrobina relaksu oraz ten specyfik szybko załatwią sprawę.

Syrop z cebuli na kaszel – właściwości

Dlaczego warto pić syrop z cebuli? Na co pomaga ten naturalny środek leczniczy? Syrop z cebuli jako panaceum na przeziębienie oraz kaszel jest stosowany w Polsce od lat. Przygotowywały go nasze babcie oraz prababcie. Obok ziół to jeden z najpopularniejszych naturalnych środków w leczeniu chorób takich jak katar, kaszel czy też wysoka gorączka.

Cebula posiada właściwości przeciwzapalne. To popularne oraz tanie warzywo wzmacnia naszą odporność. Dzieje się tak za sprawą wysokiej zawartości witaminy C. Ponadto obecne w cebuli substancje mają właściwości bakteriobójcze, podobnie jest w przypadku czosnku. Syrop z cebuli i czosnku zwalcza bakterie będące przyczyną infekcji.

Późną jesienią oraz zimą, gdy męczy nas kaszel, warto pić syrop z cebuli. Na jaki kaszel pomaga ten specyfik? Ten naturalny środek na przeziębienie powinniśmy stosować, gdy tylko pojawi się katar oraz kaszel (suchy lub mokry). Sok z cebuli jest pomocny w odkrztuszaniu zalegającej wydzieliny oraz udrożnianiu dróg oddechowych.

Klasyczny przepis na syrop z cebuli dla dzieci i dorosłych

Syrop z cebuli dla dzieci i dorosłych zrobimy przy wykorzystaniu dwóch składników. Na jedną kurację niezbędne są dwie cebule oraz cztery łyżki stołowe cukru. Jeśli unikamy w naszej diecie cukru, można sięgnąć po miód pszczeli. Syrop z cebuli i miodu nie sprawdzi się w przypadku osób mających alergię na wyroby pszczelarskie. Koniecznie trzeba to uwzględnić, stosując tę naturalną metodę na przeziębienie.

Jak zrobić syrop z cebuli? Cebulę drobno siekamy i zasypujemy cukrem. Następnie odkładamy ją w zakręconym słoiku na kilka godzin w ciepłe miejsc. Po tym czasie odlewamy powstały syrop i przechowujemy go w lodówce. Cebulę, która puściła już sok, możemy ponownie zasypać odrobiną cukru i odstawić na cały dzień. Dzięki temu nic się nie zmarnuje i kolejnego dnia będziemy mogli odlać kolejną dawkę soku. Jeśli przyrządzamy syrop dla dzieci, dla lepszego smaku możemy dodać sok z cytryny lub z malin. Dzięki temu maluch chętniej go wypije.

O sile natury warto pamiętać nie tylko w czasie choroby. Żyjąc w zgodzie z nią, oraz korzystając z jej darów, będziemy mogli cieszyć się zdrowym oraz długim życiem. Dlatego tak ważne jest obcowanie z naturą na co dzień oraz szanowanie jej poprzez niemarnowanie żywności, wody czy też korzystanie z odnawialnych źródeł energii.

Dodaj komentarz